Powrót do formy

Okres wakacyjny to specyficzny czas w naszym życiu, zazwyczaj wtedy odpoczywamy zapominając o pracy i codziennych obowiązkach. Podczas wakacyjnego urlopu spożywamy zazwyczaj troszkę więcej niż na co dzień, a jakość produktów jakie w tym czasie dostarczamy do naszego organizmu schodzi na drugi plan. Ciepłe weekendy i grille ze znajomymi, na których piwo i kiełbasa to temat przewodni, nie pozwala na utrzymanie zdrowych nawyków żywieniowych nad którymi tak ładnie pracowaliśmy przez cały tydzień.
Niezależnie od tego jak bardzo zasłużyłeś na odpoczynek i być może był on dla Ciebie wskazany, mimo to powrót na siłownie i do zdrowych nawyków żywieniowych z pewnością nie będzie proste.

Pamiętaj, że nie musisz wszystko zrobić w jeden dzień, masz na to czas. Pierwszym etapem powinno być ograniczenie przez Ciebie produktów przetworzonych i powrót na siłownie. Nie zaczynaj od razu od treningów na pełnym gazie jak również nie skacz z diety “kebabowej” na jarmuż. Na wszystko potrzeba czasu i stopniowe zmiany nawyków będą najlepszym rozwiązaniem, dużo ważniejsze będzie w tym wypadku odtrucie twojego organizmu. Produkty oczyszczające organizm z toksyn takie jak pokrzywa mogą stać się pomocne, do tego sauna oraz coraz to częstsze treningi i dieta sprawią że w zaledwie kilka tygodni powrócisz do formy z przed urlopu.

Możesz również polubić…