Koszt wymiany podświetlenia matrycy. Podświetlona matryca. Wymiana podświetlenia matrycy na LED

Często nowoczesny sprzęt ma montowane podświetlenie matrycy. Ma to uatrakcyjnić jego wygląd i zwrócić naszą uwagę. Wiele osób decyduje się na zakup takiego laptopa czy telewizora. Jednak czasami i to ulega uszkodzeniu. Co wtedy zrobić ?

Wymiana podświetlenia matrycy na LED

W przypadku telewizora, aby dokonana została wymiana podświetlenia matrycy na LED należy praktycznie rozkręcić cały sprzęt. Wymaga to sporo pracy i samodzielnie raczej ciężko to zrobić. Dlatego warto skorzystać z pomocy fachowców i oddać sprzęt do serwisu. Przy okazji trzeba uważać na matrycę i wszystkie taśmy łączące ją z sprzętem, aby nie doprowadzić do uszkodzenia i nie robić sobie dodatkowych kosztów. Wymienia się uszkodzone taśmy LED, sprawdza czy światło jest równomiernie rozproszone, aby nie wpływało to na złą jakość obrazu.

Koszt wymiany podświetlenia matrycy

Aby dowiedzieć się, co dzieje się z naszym sprzętem i jaki będzie koszt wymiany podświetlenia matrycy możemy oddać go do bezpłatnej diagnozy. Wszystko zależy od tego jakie jest podświetlenie, sprzęt i ceny serwisu. Jednak zazwyczaj sam serwis wycenia swoje usługi na kwotę od 50 do 150 złotych + części. Za części zapłacimy kwotę w przedziale od 100 do nawet 300 złotych.

 

Możesz również polubić…