Fotel z podnóżkiem w pokoju niemowlaka

Narodziny dziecka to wyjątkowy i bardzo wymagający czas dla każdego rodzica. Przed dużą odpowiedzialnością stają młode mamy, których zadaniem jest regularne karmienie dziecka oraz ojcowie, którzy bardzo często przejmują rolę doglądania malucha. Zdarza się również, że to ojciec karmi dziecko butelką. Cały ten proces powinien przebiegać w komfortowych warunkach zarówno dla maluszka oraz rodziców, dlatego w pokoju niemowlęcym lub w kąciku niemowlęcym w salonie lub w sypialni, warto zadbać o wygodne i praktyczne meble, które nam to ułatwią.

Jednym z takich mebli może być fotel z podnóżkiem, czyli praktyczne rozwiązanie, które spełni wiele ról w naszej aranżacji. Przede wszystkim fotele z podłokietnikami pozwalają na karmienie dziecka w komfortowej pozycji, ponieważ swobodnie możemy oprzeć łokcie o dodatkowe elementy fotela i w ten sposób minimalizujemy nasze zmęczenie. Pozwala to nam na bezpieczniejsze karmienie dziecka, które ma stabilniejszą pozycję. Dodatkowy podnóżek przy fotelu wzmacnia funkcję relaksacyjną mebla, ponieważ korzystając z niego możemy się odprężyć i stymulujemy obieg krwi w naszych kończynach, co korzystnie wpływa na redukcję naszego zmęczenie.

Jaki fotel wybrać?

Przede wszystkim mebel ten powinien być dopasowany do naszych potrzeb pod kątem rozmiarów. Przyjmuje się, że optymalną głębokością fotela jest minimum 60 centymetrów, jednak parametry te mogą być zależne od naszych preferencji. W przypadku foteli do pokojów niemowlęcych dużą popularnością cieszą się estetyczne i duże uszaki, do których w zestawie dokupowany jest podnóżek. To meble rodem ze Skandynawii, które swoim kształtem i funkcjonalnością wspomagają młodych rodziców w kluczowym dla nich czasie, gdy ich maluch jest jeszcze w wieku niemowlęcym.

Stylistyka fotela powinna odpowiadać aranżacji wnętrz naszego domu lub mieszkania. Bardzo często fotel z pokoju niemowlęcego przenoszony jest później do salonu lub domowej biblioteczki, gdy dziecko dorasta i nie wymaga już karmienia piersią lub butelką. Warto zatem postawić na uniwersalny mebel wypoczynkowy, który z powodzeniem będziemy mogli używać dłużej niż tylko przez pierwsze lata dziecka. Dobre fotele mogą posłużyć nam nawet kilkanaście lat lub dłużej, biorąc pod uwagę ich intensywną eksploatację.

Możesz również polubić…