Rozwiązanie o wiele lepsze niż szambo

Co zamiast szamba?

Szambo było do niedawna bardzo popularnym rozwiązaniem. Ciekawą i opłacalną alternatywą jest przydomowa oczyszczalnia ścieków, która staje się coraz bardziej popularna. Ma wiele zalet, jest bardziej ekologiczna, użytkowanie dużo wygodniejsze, a koszty zwracają się stosunkowo szybko.

Jak to działa?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jak działa – to fraza, która ostatnio jest często wpisywana w wyszukiwarki internetowe. W niniejszym artykule znajdziesz jasną odpowiedź na to pytanie. Rodzajów przydomowej oczyszczalni ścieków jest kilka, jednak działanie każdej z nich odbywa się na dwóch ważnych etapach.
Pierwszy etap to procesy biochemiczne, które zachodzą w tak zwanym osadniku gnilnym. Są wywołane przez bakterie i zjawiska takie jak floatacja i sedymentacja. Powoduje to, iż stała część osadu fermentuje, rozkłada się na proste związki, które są rozpuszczalne w wodzie, oraz na nierozpuszczalne sole mineralne. Po upływie kilku dniu, przejściu przez kosz filtracyjny, szara woda – czyli płynna część ścieków, trafia do studzienki rozdzielczej.
W tym momencie rozpoczyna się drugi etap. Klarowne ścieki na tym etapie ulegają dalszemu oczyszczaniu, które odbywa się w warunkach tlenowych. Następuje rozkładanie i neutralizacja zanieczyszczeń, które zagrażają środowisku.
Te dwa etapy zachodzą w każdym rodzaju przydomowej oczyszczalni ścieków. Nie są skomplikowane i można je łatwo zrozumieć. Takie rozwiązanie jest lepsze dla środowiska i łatwiejsze w użytkowaniu, niż popularne do niedawna szambo.

Podsumowanie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków, to ciekawa alternatywa dla szamba. Jest coraz częściej wybierana, ponieważ ma wiele zalet, jest dobrym rozwiązaniem jeśli chcemy zadbać o środowisko, a koszty jej zakupu i montażu zwracają się stosunkowo szybko. Jeśli są to cechy, których poszukujesz, przydomowa oczyszczalnia ścieków jest w twoim przypadku idealnym rozwiązaniem. Warto wziąć je pod uwagę i rozważyć wszystkie za i przeciw.

Możesz również polubić…