Czy warto samodzielnie instalować płytę indukcyjną?

Po remoncie mieszkania przychodzi czas na zakup nowych mebli oraz sprzętu RTV i AGD. Czasem nowe urządzenia mogą sprawiać kłopot, ponieważ ich podłączenie nie jest tak proste, jak by się mogło wydawać. Posiadacze kuchenek gazowych wiedzą, że nie powinni ich podłączać (ani odłączać) samodzielnie. Aby podłączyć kuchenkę gazową należy wynająć gazownika, który posiada odpowiednie uprawnienia. W innym wypadku, jeśli dojdzie do wycieku gazu, firma ubezpieczeniowa nie pokryje kosztów ewentualnych szkód. Oprócz tego samodzielne podłączenie kuchenki gazowej jest po prostu niebezpieczne i lepiej jest nie robić tego samodzielnie. Wiele osób ma także problem z zamontowaniem zlewu kuchennego czy zmywarki. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój zlew nie będzie przeciekać, wówczas najlepszą decyzją będzie wynajęcie hydraulika. Często również podłączanie płyty indukcyjnej 400 v sprawia trudności. Czy warto to robić samodzielnie?

Samodzielne podłączenie płyty indukcyjnej – czy warto to robić?

Aby skutecznie podłączyć kuchenkę indukcyjną należy w pierwszej kolejności znać protokół podłączenia płyty indukcyjnej, w innym wypadku może okazać się to niemożliwe. Dobrze, aby osoby mieszkające we Wrocławiu najpierw wykonały pomiary elektryczne Wrocław. Napięcie może się różnić w zależności instalacji i miejsca zamieszkania, dlatego pomiary elektryczne Wrocław powinny zostać wykonane nim będzie mieć miejsce podłączanie płyty indukcyjnej 400 v. Jeśli nie masz pewności w jaki sposób podłączyć swoją nową płytę, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu skorzystanie z pomocy wyspecjalizowanego elektryka. Oczywiście tego typu usługa będzie wymagała pewnego nakładu finansowego. Podłączenie płyty indukcyjnej Wrocław będzie jednak mniej kosztować, niż ta sama usługa w Warszawie czy Krakowie. Warto mieć na uwadze, że ostatecznie skorzystanie z pomocy elektryka może być tańsze niż podłączenie płyty na własną rękę, które miałoby się skończyć uszkodzeniem płyty. Żaden sklep nie przyjmie tego typu reklamacji i wówczas będziemy zmuszeni po prostu kupić drugą płytę indukcyjną, co jest wydatkiem o wiele większym niż wynajęcie elektryka.

Czy płyta indukcyjna jest opłacalnym rozwiązaniem dla gospodarstwa domowego?

Coraz więcej osób decyduje się na podłączanie płyty indukcyjnej 400 v, ponieważ jest to proste i wygodne urządzenie. Z obawy przed pożarem i wyciekiem gazu, jaki jest możliwy w przypadku kuchenki gazowej coraz więcej osób kupujących nowe mieszkania decyduje się na indukcję. Przygotowywanie posiłków na prądzie jest bardziej kosztowne, niż przygotowywanie ich na gazie, jednak różnica w cenie nie jest wyjątkowo duża. Zatem względy bezpieczeństwa przeważają w decyzjach zakupowych Polek i Polaków.

Płyty indukcyjne posiadają jednak więcej zalet. Ich temperatura może być dowolnie regulowana, zatem nie ma ryzyka, że z czasem w trakcie gotowania temperatura istotnie wzrośnie. Takie nagłe wzrosty temperatury, normalne w przypadku kuchenek gazowych, wpływają na sam posiłków, często sprawiając, że jedzenie staje się bardziej gorzkie i zwyczajnie traci smak. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku warzyw zawierających dużą ilość wody, takich jak pomidory czy bakłażany.

Możesz również polubić…