Jak wybrać hulajnogę elektryczną dla dziecka?

Nie ulega wątpliwości, że hulajnogi elektryczne to hit ostatnich lat i chętnie korzystają z nich młodsi i nieco starsi użytkownicy. Dzięki możliwości szybkiego przemieszczania się i bardzo prostej obsłudze, stały się popularnym środkiem transportu w miastach i wiele osób rezygnuje z urządzeń dostępnych do wypożyczenia na rzecz posiadania własnej hulajnogi.

1. Hulajnoga bezpieczna dla dziecka

2. Kryteria wyboru hulajnogi elektrycznej

3. Dobra zabawa dla młodszych i starszych

Dojazd do szkoły, spotkanie z przyjaciółmi czy przejażdżka do parku – okazji do skorzystania z hulajnogi elektrycznej znajdzie się na pewno niemało. Wśród dzieci stał się to bardzo pożądany prezent, a dorośli coraz częściej poddają się nowej modzie. Zachętę stanowi także szeroki wybór modeli, co pozwoli dopasować pojazd do wieku i sprawności użytkownika.

1. Hulajnoga bezpieczna dla dziecka

Wielu rodziców może obawiać się o bezpieczeństwo dziecka przede wszystkim z powodu nieprecyzyjnych przepisów regulujących zasady poruszania się na hulajnogach elektrycznych. Jednak przy zachowaniu ostrożności i rozsądnej prędkości jazda po chodniku czy parkowej alejce wydaje się bezpieczną opcją. Samo użytkowanie elektrycznej hulajnogi jest bardzo proste, bo wymaga jedynie uruchomienia jej odpowiednim przyciskiem i sterowania przy pomocy kierownicy. Dla pewności wyposażmy dziecko w kask, dzwonek sygnalizujący i oświetlenie dla poprawy widoczności.

2. Kryteria wyboru hulajnogi elektrycznej

Popularność hulajnóg przekłada się na dużą różnorodność dostępnych modeli i ich parametrów. Szybkie hulajnogi dedykowane dorosłym mogą rozwijać prędkość przekraczającą 50 km/h, ale dla nastolatka wystarczy model o maksymalnej szybkości do 25 km/h, a dla mniejszych dzieci bezpieczniejsze będą jeszcze wolniejsze urządzenia. Powinny być także lekkie, co ułatwi przenoszenie i zapewni większą zwrotność, oraz posiadać stabilne koła o wielkości 5-6 cali. W specyfikacji pojawia się również zasięg, ale przy zakupie hulajnogi dla dziecka nie jest to zwykle czynnik decydujący. Kilkukilometrowy dystans do szkoły czy parku jest w zasięgu nawet najprostszych modeli.

3. Dobra zabawa dla młodszych i starszych

Zainteresowanie hulajnogami elektrycznymi przejawiają nie tylko najmłodsi, ale także coraz więcej dorosłych. Zwłaszcza w przypadku starszych dzieci wspólne wycieczki mogą być świetnym sposobem na rodzinne spędzanie czasu. Kupując dla siebie szybką hulajnogę o większym dopuszczalnym obciążeniu, dorośli na pewno nie będą znudzeni tą formą aktywności.

 

Możesz również polubić…