Koszt wymiany matrycy w telewizorze. Naprawa monitora i telewizora. Ile kosztuje wymiana matrycy w monitorze ?

Nic nie jest trwałe na zawsze, czasami konieczna jest naprawa sprzętu. Na szczęście powstaje wiele serwisów, które nam w tym pomagają. W przypadku konieczności wymiany matrycy mówi się zazwyczaj o laptopie, tablecie czy telefonie. A jak jest w przypadku telewizora czy samego monitora ? Sprawdźmy.

Ile kosztuje wymiana matrycy w monitorze ?

Wszystko zależy oczywiście odnieść do tego, jaki monitor bierzemy pod uwagę – firma, parametry itp. To nam mniej więcej pozwoli określić, jaką sumę należy przeznaczyć na zakup nowej matrycy. Dodatkowo należy doliczyć około 150 złotych lub więcej za jej wymianę. To wszystko pokaże nam dokładniej ile kosztuje wymiana matrycy w monitorze, który posiadamy. Zazwyczaj koszty wynoszą około 2/3 ceny pierwotnej, także sami musimy stwierdzić, czy nie lepiej po prostu kupić nowy monitor.

Koszt wymiany matrycy w telewizorze

Tutaj też łatwo nie jest. Samo znalezienie odpowiedniej matrycy bywa trudne w niektórych przypadkach. Koszt wymiany matrycy w telewizorze jest wysoki i przeważnie mieści się w granicach 1000 – 1300 zł. Bywa jednak w przypadku dużych telewizorów – np. ponad 40 cali, że sam zakup matrycy to aż 1900 zł. Do tego oczywiście doliczamy koszt wymiany w serwisie. Większość ludzi po prostu kupuje nowy telewizor, bo zapłacimy za niego często prawie tyle samo lub niewiele więcej niż za naprawę obecnego.

 

Możesz również polubić…